Language
Select your language
Set your preferred language.
Language
Español
skip to main content
skip to navigation
Skip to Navigation
Shelburne Middle School
Login
District
School Information
Counseling
Athletics
Calendars
Staff Listing
Contact
A
Sasha
Allen
English Language Learners
Melanie
Argenbright
B
Jessica
Bacola
6th Grade Science - Ingenuity
Nina
Bailey
SCS Division - School Psychologist
Jenna
Bennett
Physical Education Teacher
Matthew
Bennett
Colby
Berry
Triska
Beverage
Donna
Bishop
Matthew
Bosserman
School Resource Officer
Dylan
Botkin
Tina
Botkin
Special Education Instructional Assistant
Joe Ann
Bradley
Doug
Britt
Truancy Officer
Mary-Faye
Browning
8th Grade - Special Education
Libbey
Buckley
Instructional Assistant
C
Lisa
Camden
Instructional Assistant
Helen
Chaplin
Aaron
Childs
Career & Technical Education Teacher
Gregory
Ciszek
6th Grade History - Ingenuity
Molly
Coffey
Tina
Colavita
Melissa
Cooper
Art Teacher
D
Allen
Daughtrey
Information Technology Support Technician
Dawn
Davis
Librarian Clerk
Daniel
Deviers
Jennifer
Diggs
Assistant Principal
David
DuBose
8th Grade Language Arts - Curiousity
E
Jordan
Eagle
Tyler
Ende
Kirsten
Evans
6th Grade Science - Perseverance
F
Heather
Fallon
Caroline
Fauber
Clarence
Finn
Cynthia
Fitzgerald
Dana
Folks
Family & Consumer Sciences
Dion
Foster
Caitlin
Francis
Sommer
Frank
Michelle
Freed
School Improvement Leader
Debra
Fultz
Katherine
Funkhouser
School Counselor - 7th Grade
G
Caleb
Gleason
Danielle
Gleason
6th Grade Language Arts - Perseverance
Kennedy
Gordon
Mary
Grasso
Jalyn
Gray
Brittany
Guinn
Instructional Aide
H
Angela
Hankinson
Christine
Hawley
Chris
Henderson
Carroll
Hill
Megan
Hopkins
School Counselor - 8th Grade
Matthew
Hrasky
Corrina
Hunter
J
Leni
Jackson
Brandy
Johnson
7th Grade Language Arts- Team Perseus
Brandon
Jones
7th Grade Instructional Assistant
K
Megan
Kosowitz
7th grade life science teacher
L
Megan
Lacey
School Counselor - 6th Grade
Angela
Lafon
ELL Teacher
Jeffrey
Lakatos
Kevin
Lawhorne
Camille
Lee
7th Grade Language Arts- Team Orion
Andrea
Lockhart
Stephen
Lotts
Tom
Lundquist
Director of Technology
M
Melissa
Maynard
Holly
Moody
World Languages Teacher
Stacey
Mooneyham
Business/Technology Teacher
Donna
Morris
Librarian
Michael
Myers
N
Charles
Nesmith
Bari
Nixon
O
Lauren
Obaugh
P
Dawn
Parrish
Seth
Payne
Marissa Ann
Pfannkuch
Dianna
Pittman
Blasi
Pollard
Sarah
Pool
Mary Beth
Proctor
R
Katherine
Robinson
Lisa
Robinson
School Counseling & Attendance Secretary
Makeba
Robinson
Milton
Rodrigues
Carolyn
Ruedy
Jack
Ryan
S
Stephanie
Sandridge
Elizabeth
Scott
Gail
Scott
Emily
Severt
Dreama
Simonetti
Alternative Learning Coordinator
JR
Siron
Terri
Sorber
7th Grade Math - Orion
Carla
Spielman
7th Grade Life Science Teacher
Kacey
Spooner
Bonny
Strassler
8th grade World Studies - Team Curiousity
Stacey
Strawderman
Isabella
Stubblebine
T
Jo Ann
Tankard
Thomas
Tate
Adam
Tibbs
Fiona
Tobin
Jennifer
Turner
Instructional Coach
W
Tara
Walters
ITRT
Lisa
Warren
Principal
Falon
Washington
Tiara
Wicks
Jonathon
Wilson
Samantha
Woodall
Y
Jimmy
Yeu
Assistant Principal
Home
Account
SchoolFeed
Menu